2011-07-22 15:05:56• hírek • Szatmár.ro

Babakelengye egyszerűen 1.

Az első kisbabájukat váró szülők általában tanácstalanok azt illetően, hogy mi az, amit feltétlenül be kell szerezniük, hogy a kisbabát megfelelőképpen fogadhassák. Sokan esnek abba a hibába, hogy túl sok mindent megvásárolnak előre, és majd utólag kiderül, hogy egyes dolgokra nincs is szükségük. Gödri Réka gyermeknevelési tanácsadó segít Önöknek abban, hogy mi is az, amit érdemes a baba születése előtt beszerezni, mi az amit ráér a kisbaba születése után, és mi az, amire a szakértő szerint  általában nincs is szükség.

Ami biztosan kelleni fog:

Ruházat:

-5-10 body (a legkisebb, 56-os méretből csak keveset vásároljunk. Vehetünk pl. 3-4db 56-ost, 5-6 db. 62-est). Ha nyári baba, a bodyk legyenek rövid újjúak, őszi-téli babának vehetünk hosszú ujjút. Bodyból praktikusabbak főleg az első időszakban az áthajtós-patentos fajták, amiket nem kell a fejen átbújtatni.

-5-8 kezeslábas - ebből is érdemes főként a 62-es méretet beszerezni, hacsak nem nagyon pici babára számítunk. A kezeslábasokat pizsamaként, nappali öltözetként egyaránt használhatjuk. Nem csúszkálnak (mint a kis blúzok), könnyen a babára adhatók. Ha kezeslábast használunk, zoknival sem kell bajlódni. Vásárláskor figyeljünk arra, hogy végig szét lehessen patentozni (elől vagy hátul), lehetőleg ne kelljen a baba fején átbújtatni.

-ha tél van vehetünk 2-3 darab harisnyanadrágot

-2-3 sapka - 1-2 vékonyabb, egy vastagabb kintre. Bent csak az első pár héten használjunk sapkát. Ha nyár van, szerezzünk be széles karimájú kalapot, jó, ha a kalap UV szűrős.

-télre egy vastagabb overál sétákhoz - ha hordozzuk a babát ebből sem kell túl vastag, egy polár overál megfelel a célnak.

-2 hálózsák vagy takaró. A hálózsák azért jó, mert a baba nem tudja lerúgni magáról, a fejére sem tudja húzni. Az első hetekben azért is jó, mert a babának biztonságérzetet ad, hogy körül van határolva, és nem kalimpálnak a végtagjai.

Egyéb kellékek:

-egy biztonsági autóülés - kagyló-ülés. Fontos, hogy amikor autózunk, kisbabánk biztonságban legyen. A kagylóülést a menetiránnyal ellenkező irányban kell bekötni az autó hátsó ülésére. Előre csak akkor tegyük, ha nincs légzsák, vagy ha van, kapcsoljuk ki. Sose hagyjuk a babát az autóban egyedül! A kagylóülést alkalmanként napközben, a házban is használhatjuk, de ne hagyjuk benne sokáig a babát, főleg ne altassuk benne.

-egy rugalmas vagy szövött hordozókendő- a gyermekágyas hetek eltelte után nagyon nagy segítség lehet az anyukának és babának egyaránt. Segít ha a baba hasfájós, könnyebb a babát kendőben hordozni, mint kézben. A kisbabák általában megnyugszanak a hordozókendőben, jobban pihennek. A testközelség a tejtermelésnek is jót tesz.

-babakocsi - annak, aki nem használ hordozókendőt vagy más hordozóeszközt, szüksége lesz egy babakocsira. Jó, ha olyan babakocsit veszünk, melyben a babát magunkkal szemben is elhelyezhetjük.

-kiságy és ágynemű (2-3 gumis lepedő, ami szorosan a matracra simul), fejvédő a kiságyba- minden családban másként oldják meg a baba altatását. Jó, ha magunkhoz közel altatjuk a picit, hogy halljuk ha éjszaka szüksége van ránk. Jó ötlet a kiságy egyik rácsát levenni, és a szülők ágya mellé illeszteni. Így a szoptató kismamától csak karnyújtásnyira lesz a baba, és éjjel könnyen megszoptathatja, majd visszateheti a helyére, ha szeretné. Altathatjuk magunkkal is a kisbabát. Ez esetben figyeljünk oda, hogy ne eshessen le, és ne szorulhasson be a matrac és a fal közé.

Babaápolási kellékek:

-egy babaszappan vagy babafürdető- igyekezzünk természetes szappant, biokozmetikumot választani
-sampon- ebből is biokozmetikumot vegyünk. Csak akkor lesz rá szükség ha a fürdető nem használható samponként is.
-popsikrém- pl. perubalzsamos Petrini, shea vaj (ez utóbbit érzékeny, száraz bőrre, atópiás dermatitisz esetén is használhatjuk)
-pelenka- az első hetekre kb. 8-9 pelenkát számítsunk naponta, később 6-7 darab is elegendő. Érdemes a pelenkát gyakran, legalább 3 óránként cserélni. Fontoljuk meg a mosható pelenka használatát, mely egészségesebb, mint az eldobható (a baba bőre nem érintkezik kemikáliákkal a mosható pelenkák esetén), környezetbarát, és ha hosszú távon számolunk, pénztárcakímélő is.
-popsitörlő
.- jó ha van otthon egy-két csomag nedves popsitörlő, de használatát korlátozzuk főként azokra az alkalmakra, amikor elmegyünk otthonról. Amikor csak lehet mossuk meg inkább a baba fenekét a mosdókagylónál, vagy használjunk mosható popsitörlő kendőket, amiket a pelenkákkal együtt kimoshatunk- ez egészségesebb, környezetbarát és olcsó.
-lázmérő
-steril géz és orvosi szesz
a köldökcsonk ápolásához

Folytatása következik!



Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
Valutaváltó:


# Orosz-ukrán háború # koronavírus # baleset # harmadik híd # körgyűrű # vakcina # Nagykároly # Szatmárnémeti
Kiemelt hírek:
Promó: